ערים שבהם נלמד הקורס

המלצותסוניה ליובומירסקי, Ph.D. הגיע היום בו אנו מוכנים ליישם את ממצאי הפסיכולוגיה החיובית בעולם הרחב! מדעי האושר מהווה ניסיון מושכל ומרשים להשגת מטרה זו. הלוואי ואוכל להשתתף בעצמי בקורס זה!

- סוניה ליובומירסקי, Ph.D.

פרופסור לפסיכולוגיה באוניברסיטת קליפורניה, ריברסייד; מחברת 'הדרך אל האושר' ו'המיתוסים של האושר'טל בן-שחר, Ph.D. מדעי האושר מחבר בין מחקר מודרני בתחום הפסיכולוגיה החיובית לבין חכמה יהודית עתיקת יומין. שידוך זה בין תיאולוגיה למדע עשוי לחולל שינוי חיובי משמעותי הן אצל יחידים, והן בקרב קהילות.

- טל בן-שחר, Ph.D.

פרופסור, המרכז הבינתחומי הרצליה; מרצה, מחלקה לפסיכולוגיה, אוניברסיטת הרווארד; שניים מחמשת ספריו שתורגמו לעברית הם 'באושר ובאושר', ו'אושר אפשרי' הרצליה, ישראלאלן לנגר, Ph.D. חינוך ראוי לשמו צריך שיכלול יותר קורסים דוגמת זה, המתמודד עם שאלות יסודיות של מוסריות, שחשיבותן גדולה על מנת לחיות חיים מוצלחים ומודעים.

- אלן לנגר, Ph.D.

פרופסור לפסיכולוגיה, אוניברסיטת הרווארד; חיברה אחד עשר ספרים, ובכללם 'Mindfulness' ו'The Power of Possibility'

מדעי האושר

כיצד לשנות כל מצב לטובה

מדעי האושר
חשוון-כסלו-טבת תשע"ט - אוקטובר-נובמבר-ינואר 2018-2019

מדעי האושר הוא הרבה יותר מאשר כלי לשיפור רמת האושר. זהו מסע מרגש אל נבכי המוח והנפש. בעזרת מקורות תורניים קלאסיים וקבליים, יציג קורס זה בפניכם הבנה מעמיקה יותר של עצמכם, ויעניק לכם כלים מעשיים שיאפשרו צמיחה אישית, שגשוג והעצמה של האושר בחייכם. הקורס מוכיח גם כיצד מדע הפסיכולוגיה החיובית מאמת כיום את מה שהיהדות זיהתה מאז ומתמיד כגורמי האושר בחיינו. 

הירשמו עכשיו לחוויה יוצאת מן הכלל!

להרשמה לחץ כאן

  
 • איך להרגיש טוב עם עצמך בלי להפוך להיות שקוע בעצמך
  שיעור 1

  איך להרגיש טוב עם עצמך בלי להפוך להיות שקוע בעצמך

  דרך החשיבה שלנו משפיעה על ההרגשה שלנו. אלו מחשבות תוכלו לחשוב שיגרמו לכם להרגיש טוב עם עצמכם, מבלי שתהפכו להיות מרוכזים בעצמכם ובלי שתפתחו אגומניה? איך מגיעים לאיזון המושלם בין בניית דימוי עצמי חיובי ובין שמירה על ענווה?

 • 
 • איך להישאר מאושרים גם בזמני לחץ
  שיעור 2

  איך להישאר מאושרים גם בזמני לחץ

  עברתם פעם חוויה משתקת רגשית, כזו שגרמה לכם לחשוב ששוב לעולם לא תצליחו לשלוט מחדש בחייכם? האם אנחנו מסוגלים להתעלות מעל לטרדות ותסכולי היומיום וגם להישאר מציאותיים ו"עם רגליים על הקרקע"? כיצד נמצא את הדרך להישאר אופטימיים לגבי העתיד גם כשקשה לראות את האור שבקצה המנהרה?

 • 
 • אמנות הכרת התודה: מדוע איננו שמחים בחלקנו?
  שיעור 3

  אמנות הכרת התודה: מדוע איננו שמחים בחלקנו?

  כולנו היינו שם, שבויים בקסמי הפנטזיה שלפיה תהילה, עושר, יופי, גאונות או כוח יביאו לנו את האושר. אנו יודעים שזה לא ילך, ובכל זאת מתעקשים להמשיך ולנסות. מדוע איננו מצליחים לשמוח במה שיש לנו? כיצד נוכל ללמוד לחוות ולהפנים את הטוב שבחיינו?

 • 
 • כיצד עשויים חסרונותינו להפוך למקור לאושר
  שיעור 4

  כיצד עשויים חסרונותינו להפוך למקור לאושר

  כולנו טועים לפעמים, ולכולנו יש חסרונות ותכונות פחות אהובות. החרטה על כישלונותינו אמנם חשובה וראויה לשבח, אך עלולה גם לרוקן אותנו מהמוטיבציה לשפר את עצמנו. בשיעור זה נגלה כיצד ניתן להשיג את שיא השמחה על ידי התמודדות ישירה מול האתגרים הפנימיים שלנו, ובאמצעות צמיחה מתוך הטעויות והשגיאות שלנו.

 • 
 • כיצד להתמודד במקרה של אבדן
  שיעור 5

  כיצד להתמודד במקרה של אבדן

  אפילו בחיים המאושרים ביותר יש זמנים של עצב. חשבו על מצב של אבדן, כאשר אנו נאבקים להשלים עם מציאות חדשה שתשנה את חיינו לנצח. מה עשוי לסייע לנו ברגעי יגון קשים אלה, ולהשיב אותנו לאיזון רגשי?

 • 
 • מדוע רוחניות משמחת אותנו
  שיעור 6

  מדוע רוחניות משמחת אותנו

  משמעות ורוחניות אכן מסבים לנו אושר. זה הוכח מחקרית. אבל מה הסיבה לכך? תארו לעצמכם שגיליתם אוצר יקר ערך, כזה שאיש מעולם לא ראה כדוגמתו. איך הייתם מרגישים? רוחניות עשויה לסייע בידינו לחשוף אוצרות יקרים לאין ערוך מכל מה שניתן לרכוש באמצעות ממון, ובשיעור זה נלמד כיצד.