המלצותMD ,פול אפלבאום קורס "אני, על פי הקבלה" מציע למשתתפיו תובנות עמוקות על מניעי התנהגות אנושית. וחשוב יותר, הוא מציע לנו דרך לנהל חיים משמעותיים יותר.

- MD ,פול אפלבאום

פרופסור לפסיכיאטריה, רפואה ומשפט, מחלקה על שם דולרד, אוניברסיטת קולמביהPh.D ,לייזה אייקן הפסיכולוגיה המודרנית פותחה על פי רוב על ידי יהודים... הקורס הזה הוא חזרה ברוכה לערכי החכמה היהודית בשדה הפסיכולוגיה והצמיחה האישית.

- Ph.D ,לייזה אייקן

סופרת ופסיכולוגית קלינית, ירושליםPh.D ,אדוורד ק. הלפר הקורס "אני, על פי הקבלה", נועד ללמד דרך חשיבה חדשה על האדם ועל העולם. זאת הזדמנות נפלאה לצמיחה ולשינויים אישיים.

- Ph.D ,אדוורד ק. הלפר

פרופסור לפילוסופיה, אוניברסיטת ג'ורג'יה

אני, על פי הקבלה

לגלות את עצמך מבפנים

אני, על פי הקבלה
סיון-תמוז תשע"ד - יוני-יולי 2014

בכל המקומות ובכל הזמנים, אנשים שואפים להשיג את המירב. הם הולכים לקונצרטים כדי להעצים את ההנאה, משתתפים בלימודי מינהל עסקים כדי להוביל את העסק לשיא ולומדים פילוסופיה כדי להבין טוב יותר את החיים.

הקורס "אני, על פי הקבלה", פונה אל הליבה שלנו. אל המהות המסתתרת במעמקי ה"אני" ומניעה אותנו בכל בוקר מחדש. הוא בנוי על תורת המיסטיקה היהודית, שהיא גם השקפה פסיכולוגית עמוקה.

מורי הקבלה והחסידות, פיתחו הבנה עמוקה של ההתגלות האלוקית בבריאה, בכל רבדי ההוויה. הם טענו כי האדם אינו אלא השתקפות ובבואה של "צלם אלוקים". לכן, הבנת ה"אני" שלנו, טמונה ביסודה בהבנת פעילות הבורא.

הקורס "אני, על פי הקבלה", פונה לכל אחד שיכול לקרוא לעצמו "אני". הוא מבוסס על למדנות עמוקה, אבל אינו מוגבל למשכילים או למצויים בתחום, אלא פונה לכולם. כל אחד הוא "אני", והקורס הזה שואף להפוך את התובנות העמוקות של מורשתנו לאוניברסליות.

הקורס "אני, על פי הקבלה", מאפשר לתלמידים לגלות את המשמעות העמוקה שתשפיע על כל בחינות חייהם. שמחה, סיפוק, אומץ, ביקורת עצמית, קשר משמעותי עם אלוקים, יחסים טובים עם הזולת – אלה היתרונות של חיים בהרמוניה עם ה"אני".

הקורס "אני, על פי הקבלה", שואף להיות מסע תגליות והוא שואל את השאלה היסודית ביותר: מה מסתתר במעמקי ה"אני"? מה מניע אותי? מה דוחף אותי להמשיך לרדוף אחרי ההצלחה? הקבלה ממריאה לשמי מרום ומוצאת שם את המפתח לפיענוח עמקי הסודות שלנו.

להרשמה לחץ כאן, או בחר סניף מהתפריט שבצד ימין.

  
 • לטפס בסולם הנשמה
  שיעור 1

  לטפס בסולם הנשמה

  'היה אתה', 'האמן בעצמך'! מכל עבר קוראים לנו להיות נאמנים לאישיות הייחודית שלנו, ולמען האמת, אנו מזדהים לגמרי עם הקריאות הללו. אנו חשים כי יש בנו מהות נפלאה שעדיין לא הגיעה לידי מימוש. אבל מהי בדיוק אותה מהות עצמית? ומה עלי לעשות כדי לחשוף אותה ולהיות אחת ולתמיד: "אני"?

 • 
 • להיות מי שאני
  שיעור 2

  להיות מי שאני

  אם אני כה טוב, למה אני נכשל לעיתים קרובות? מדוע אני מתקשה להפעיל שליטה עצמית ולממש את מלוא הפוטנציאל הקיים בי? בשיעור זה נבין את מקור המורכבות בנפש, ונקבל כלים לבניית מודעות מוצקה כלפי עצמנו. 3

 • 
 • השמח בחלקו
  שיעור 3

  השמח בחלקו

  אנו תרים ללא הרף אחרי האושר, בטוחים שהנה הוא נמצא מעבר לפינה, רק עוד קידום אחד בסולם הדרגות בעבודה ונשיג אותו - והוא שוב חומק מאתנו. אולי הגיע הזמן לשנות את הטקטיקה במרדף אחרי האושר?

 • 
 • מסע בעקבות אלוקים
  שיעור 4

  מסע בעקבות אלוקים

  האם האמונה עדיין רלוונטית בעידן העובדות הברורות? האם אפשר לקבל תשובה הגיונית על שאלותינו? והאם אמונה היא קפיצה עיוורת או תוצאה של מאמצים אינטלקטואליים?

 • 
 • ואהבת!
  שיעור 5

  ואהבת!

  פייסבוק, טוויטר, וואטסאפ ואחרים; מעולם לא חשנו כמיהה גדולה כל כך להרחיב את מעגל החברות שלנו ולהכיר אנשים חדשים. אך האם אפשר לחוש קשר אמיתי לזר, לשונה ולבלתי צפוי? האם אפשר באמת לאהוב את הזולת באותה מידה של אהבה כמו את עצמנו?

 • 
 • חוסר שלמות מושלם
  שיעור 6

  חוסר שלמות מושלם

  דבר אחד יותר טוב משלמות: חוסר שלמות. אם אנחנו נאבקים להיות יותר טובים משאנחנו - יש לנו יתרון על פני המושלמים. נבין איך להט מוגבר וצימאון בלתי ממומש של אדם המתמודד מול אתגרים, עשויים לקדם אותו להישגים חסרי תקדים.