קורסים


לוחמה פסיכולוגית

לוחמה פסיכולוגית

אושר. שמחה. סיפוק. ביטחון. מצב רוח טוב. היכנסו לכל חנות ספרים ותיפגשו עם כמות אדירה של ספרי הדרכה שמבטיחים להאיר את הדרך למטרות רגשיות נכספות אלה. מדוע בני אדם כה רבים חווים את חיפוש האופטימיות כמאבק אינסופי?

 

תאריכים: חשוון-כסלו תש"פ נובמבר-דצמבר 2019

 

כל השבוע שבת

כל השבוע שבת

החיים הם מרוץ בלתי פוסק מרוב דברים "דחופים" שכחנו ממה שחשוב באמת... דמיינו לעצמכם 24 שעות עם האנשים שאתם אוהבים. יממה שלמה של דממה דיגיטלית: בלי טלפונים, בלי מחשב, בלי טלוויזיה - רק אתם ומה שחשוב לכם. זמן איכות אמיתי.

 
 

מדעי האושר

מדעי האושר

הוא הרבה יותר מאשר כלי לשיפור רמת האושר. זהו מסע מרגש אל נבכי המוח והנפש. בעזרת מקורות תורניים קלאסיים וקבליים, יציג קורס זה בפניכם הבנה מעמיקה יותר של עצמכם, ויעניק לכם כלים מעשיים שיאפשרו צמיחה אישית, שגשוג והעצמה של האושר בחייכם. הקורס מוכיח גם כיצד מדע הפסיכולוגיה החיובית מאמת כיום את מה שהיהדות זיהתה מאז ומתמיד כגורמי האושר בחיינו.

 

תאריכים: חשוון-כסלו-טבת תשע"ט - אוקטובר-נובמבר-ינואר 2018-2019

 

שיפט

שיפט

הוא מסע מרתק לגבהים חדשים, מבט מהפכני Shift על החיים בשישה מפגשים מרוכזים שתומצתו מתוך תורתו וחכמתו של הרבי מליובאוויטש. בואו ללמוד להכיר את הטוב ואת השלמות שבכם ובזולתכם, ואת הדרך שלכם למלא את ייעודכם בעולם. הירשמו עכשיו לחוויה יוצאת מן הכלל!

 

תאריכים: אייר-סיון התשע"ה - מאי-יוני 2015

 

פרשת דרכים

פרשת דרכים

במהלך חיינו אנו ניצבים פעמים רבות בצומת ונאלצים לבחור ולהכריע בין תחומי אחריות סותרים או להתפשר בסוגיות מוסריות כאלה ואחרות. מה הדבר הנכון לעשותו? כיצד נדע מה להחליט? קורס 'פרשת דרכים' מציג עשרות תרחישים מהחיים האמיתיים, אותם אנו פוגשים מידי יום, ומזמין כל אחד מהמשתתפים להשמיע את עמדתו בנושא. יחד נכיר דרכי הסתכלות לאור נקודת המבט של התלמוד וחכמת התורה, שיעזרו לנו לבחור נכון ואף להעשיר את יחסינו עם בני משפחתנו וחברינו.

 

תאריכים: שבט-אדר תשע"ה - פברואר-מרץ 2014-2015

 

התלמוד - אגדה לחיים

התלמוד - אגדה לחיים

בקורס המרתק ננתח יחד סיפורים לא שגרתיים, אגדות תמוהות ומשלים מוזרים המופיעים בתלמוד, ונמצא בהם אינספור תובנות וכלים מעשיים לחיי היום יום שלנו כאן ועכשיו, בישראל של 2016. חכמי התלמוד ראו באגדות כלי ייחודי לחידוד המחשבה, והשתמשו בהן כדי לעורר את הקורא להבין את המסרים שבין השורות. הלקחים נוגעים למגוון תחומים, ביניהם סודות היקום, השגת הא-ל, השקפה, מודעות אישית, יחסים בינאישיים, העצמה ועוד. משך הקורס - 6 מפגשים בני כשעה וחצי כ"א. 

 
 

אני, על פי הקבלה

אני, על פי הקבלה

עד כמה אני מכיר את עצמי? כל פעולה משמעותית בחיים מקבלת עומק ועוצמה חדשים, כאשר האדם מחובר אל הכוחות הפועלים בתוכו - אל ה"אני" הפנימי שבו. ההשראה והחכמה של הקורס "אני, על פי הקבלה", מבית JLI - מכון רוהר ללימודי יהדות, יסייעו לכם להיות מודעים למהות שלכם ולמצוא את דרככם למימוש עצמי.

 

תאריכים: סיון-תמוז תשע"ד - יוני-יולי 2014

 

רפואה ומוסר

רפואה ומוסר

בעידן זה של התפתחות מואצת בידע הרפואי והתארכות תוחלת החיים, כמעט כולנו עתידים להיתקל ביום מן הימים בדילמות אתיות הנוגעות לטיפול בבריאותנו או בבריאות יקירינו. האם מותר, או שמא אף חובה, לתרום כליה להצלת חיי אדם אהוב? האם חולה רשאי להסכים להשתתף בטיפול ניסויי מסוכן, הכרוך באפשרות של קיצור החיים? האם ראוי לאפשר לילדים ולנוער את החופש לבחור לסרב לטיפול שעשוי להציל את חייהם, בגלל חשש מתופעות הלוואי המעיקות, ומה מעמדם של ההורים כשלהם דעה אחרת?

 

תאריכים: שבט-אדר תשע"ג / פברואר-מרץ 2013

 

מפת הנשמה

מפת הנשמה

איך מנווטים בסבך הרגשות, השאיפות המנוגדות, ה'אני' שמתחזה כל פעם למישהו אחר? מפת הנשמה, מציג בפניך את תורתו הייחודית של רבי שניאור זלמן מליאדי שכתב לפני כ-200 שנה את ה'תניא', ספר המציג השקפה מהפכנית על תורת הנפש והפסיכולוגיה האנושית. התניא, ספר היסוד של חסידות חב"ד, מספק כלים מבוססי-קבלה, שיעזרו לך להבין את עצמך, ולמצוא את דרכך. יתרונה העצום של שיטת התניא, בהנגשת תורת הקבלה לכל אחד תוך יציקתה לתוך תבניות תרבות הקאוצ'ינג בה אנו חיים.

 

תאריכים: חורף תשע"ב - 2012 / קיץ תשע"ג - 2013

 

מסע הנשמה

מסע הנשמה

על משמעות החיים והמוות, ועל שאלות קלאסיות מכל תחומי החיים ומעבר לחיים – בקורס חדש המתמודד עם סימני שאלה מהותיים מזווית הראייה של המורשת היהודית, כפי שהדברים מופיעים בספרות האותנטית של חכמי ישראל לאורך הדורות. יש לך הזדמנות ללמוד מאין באת, לאן 'נעלמים' יקירינו, ואיך ה'עבר' וה'עתיד' הם בעצם כאן ועכשיו.

 

תאריכים: קורס 1

 

אתיקה תלמודית

אתיקה תלמודית

החיים מעמידים אותנו לפני החלטות ואתגרים לא-קלים. אנחנו נדרשים להחליט בשאלות שיש בהן דילמות מוסריות וערכיות, כמו הפלה, המתת חסד, תחרות עסקית שעלולה להרוס את מקור פרנסתו של הזולת, ועוד. הקורס מעניק גישה חדשנית להתמודדות עם הסוגיות האלה, ועוקב אחר הדרך שבה מגלים את התשובות בתוך המורשת היהודית. אנו מבטיחים שבעקבות הקורס תתחילו לחשוב על השאלות האלה בדרך חדשה לגמרי.

 
 

היה אתה השופט

היה אתה השופט

החיים מעמידים אותנו לפני החלטות ואתגרים לא קלים. אנו נדרשים להחליט בשאלות שיש בהן דילמות מוסריות וערכיות. קורס "היה אתה השופט", שזכה להמלצות ולתהודה בקרב משפטנים ידועי שם,  עוסק בצד הערכי של דילמות עסקיות וממוניות בהן אנו עשויים להיתקל במהלך חיי היום-יום ומפלס דרך לגילוי התשובות בתוך מורשת החוכמה היהודית, התורה, התלמוד וההלכה.

 
 

אמנות ההורות

אמנות ההורות

ההורות היהודית מהווה סיפור הצלחה, עם עבר עשיר של ערכים שהונחלו מהורים לילדיהם ושימרו את הזהות של עמנו, שעה שתרבויות אדירות נעלמו וחלפו מן העולם. העם היהודי ראה דורות של ילדים שכבדו והעריצו את הוריהם – ואת החינוך שהעניקו – ונלחמו כנגד הסחף החברתי כדי להיאחז בערכים שבעבר היו מטרה לחיצי לעג ובוז, וכיום זכו להוקרה אוניברסלית.

 
 

הדרך לחיים של משמעות

הדרך לחיים של משמעות

ליותר אנשים יש ממה לחיות - מאשר לחיות עבור מה. שעות היממה גדושות פעולות שגרתיות הקשורות למערכות יחסינו במשפחה, בעבודה ובשגרה השוחקת. איך 'עושים סדר' בבלגן? האם ניתן לסמן אתגר ולמצוא משמעות בכל אלו? הבטיחו את מקומכם בקורס יחיד מסוגו, בעריכת הרב ד"ר סימון ג'יקובסון (ארה"ב, מחבר רב המכר Towards a Meaningful Life) החולק עמנו את השיטה שפיתח לאיתור משמעות ואת הדרך לחוות נכון את כל שטחי החיים.

 
 

מהר סיני ועד לסמארטפון

מהר סיני ועד לסמארטפון

האם אי פעם חקרתם את האותנטיות של המסורת היהודית שלנו? האם יש ראיות התומכות באמיתות היהדות כפי שאנו מכירים אותה היום? מה המציאו הרבנים ומה מיוחס לפסוקי התנ"ך? ואיך רבנים בני זמננו יודעים כיצד להתאים את החוק המקראי לעידן המודרני? כשם שהמדע עוקב אחר השיטה המדעית, למסורת היהודית יש מערכת משלה המבטיחה שהאותנטיות תישאר בשלימות.

 
 

מסע הנשמה II

מסע הנשמה II

שישה מפגשים של קורס חדש ומרתק מהמכון ללימודי יהדות על שם רוהר מוות הוא המעבר האולטימטיבי. החשש מהכאב שמלוות אותו לעיתים קרובות, והפחד מהדרכים הנסתרות שלו, מטשטש את מוחנו, ומגביל את יכול החשיבה שלנו, במובן מסויים איך ומה שאנחנו חושבים על המוות מגדיר את מהלך חיינו.