ערים שבהם נלמד הקורס

המלצותג’ודית גרין, אלפרטה, ג’ורגי’ה הקורס פתח בפניי רמה גבוהה יותר של גישה לאמונתי, ונתן לי כיוון וכוח. אני יכולה להגיד בכנות שזה אחד מהקורסים הטובים ביותר שהשתתפתי בהם אי פעם.

- ג’ודית גרין, אלפרטה, ג’ורגי’הסטיבן א’ רותקה, פסיכולוג קליני, נורת'ברוק, אילינוי הקורס הזה הוא בעיניי ‘שבעת ההרגלים של יהודים אפקטיביים מאוד’ – המקבילה היהודית לספרו המפורסם של סטיבן קובי. הוא מציע מפת דרכים יהודית למציאת נתיב הבריאות הנפשית.

- סטיבן א’ רותקה, פסיכולוג קליני, נורת'ברוק, אילינויד”ר לאורה מרשק, פרופסור במחלקה לייעוץ, אוניברסיטת אינדיאנה בפנסילבניה בחוויה שלי בקורס קודם של מכון רוהר ללימודי היהדות התרשמתי מהמידה שבה ניתן ליישם את השיעורים והתובנות האלה, המבוססים על התורה בטיפוח יחסים בין-אישיים...

- ד”ר לאורה מרשק, פרופסור במחלקה לייעוץ, אוניברסיטת אינדיאנה בפנסילבניה

מפת הנשמה

חכמת הקבלה לניווט בעולמך הפנימי - ג'י.פּי.אס. לנשמה

מפת הנשמה
חורף תשע"ב - 2012 / קיץ תשע"ג - 2013

הרגשת פעם מסתובב סביב עצמך ולא מצליח להתקדם? רגע אחד אתה מסוגל להרגיש אכפתי ומטפח, ורגע אחר כך - אנוכי ותוקפני. מציאת סדר והיגיון במחשבותיך וברגשותיך אינה משימה קלה, ועשויה לעורר תחושות תסכול והצפה.

איך מנווטים בסבך ה'אני' הפנימי, ומסמנים לעצמנו שביל בטוח? הקורס הקרוב, מפת הנשמה, מציג בפניך את ה'תניא', טקסט בן 200 שנה עם השקפה חדשה ומהפכנית על הפסיכולוגיה האנושית. הוא מספק כלים מבוססי-קבלה, שיעזרו לך להבין את עצמך.

עד לפרסומו של ספר התניא, תורת הקבלה הייתה תחום אזוטרי שאך מתי מעט מובחרים למדו והבינו אותו. אולם, ה'תניא' שאף להפוך את חכמת הקבלה למעשית, רלוונטית ונגישה. המהדורות הרבות של הספר יעידו על הצלחתו בהשגת יעד זה.

כחלוץ לז'אנר העזרה-עצמית המודרני, רבי שניאור זלמן חיבר את ה'תניא' במטרה שיהווה תחליף להדרכה ולייעוץ רוחני האישיים שלו. משתתפי הקורס יחוו שישה מפגשי ייעוץ רוחני ממומחה בקבלה ובנפש האדם.

תלמד להבין את מקורם של רגשי אשם, עימותים פנימיים ומבוכה, ותגלה אסטרטגיות יעלות לפיתוח שמחה, משמעות וייעוד בחיי היומיום.

  
 • שיעור ראשון: שפת הנפש
  שיעור 1

  שיעור ראשון: שפת הנפש

  אם אתה כזה אדם טוב, אז למה אתה מרגיש לפעמים כל כך רע מבפנים? ואם אתה כזה אדם רע, אז איך זה שפוקדים אותך ייסורי מצפון? כשם שפרויד פיתח אוצר מילים שמאפשר לך להתבטא בענייני הנפש, כך ספר ה'תניא' מספק את מונחי היסוד ואת המבנה שמאפשר לך לתת ביטוי לנשמה...או לנשמות שלך.

 • 
 • שיעור שני: תשלוט בעצמך
  שיעור 2

  שיעור שני: תשלוט בעצמך

  הבנת הסיבה לכניעה לפיתויים שכל כך קיווית שתצליח לעמוד בפניהם, עשויה להיות חוויה מאלפת. אבל האם יש דרך לפתח שליטה עצמית? שיעור זה יספק קווים מנחים מעשיים להתגברות על חולשות ולשליטה בהתנהגות.

 • 
 • שיעור שלישי: הכרה - בלי להיקרע
  שיעור 3

  שיעור שלישי: הכרה - בלי להיקרע

  כאשר תשוקת הלב מושכת אותך לכיוון אחד, והתבונה השקולה לכיוון ההפוך, הקרע עלול להיות מייסר. בשיעור זה תלמד שתי שיטות להשגת תיאום ושילוב נכון בין רגש להיגיון, דבר שמאפשר הפחתת לחצים והתנהלות בוטחת ונחושה.

 • 
 • שיעור רביעי: והיית אך שמח!
  שיעור 4

  שיעור רביעי: והיית אך שמח!

  ספקנות מתמדת ודכדוך רגשי עלולים לרוקן אותך מהכוח ומהרצון ליצור שינוי. השמחה, לעומת זאת, מספקת את הדחף שמאפשר לעבור כל יום מתוך התלהבות והחלטיות. שיעור זה מציע השקפות שימושיות שיסייעו לך לחולל גישה חיובית.

 • 
 • שיעור חמישי: התמונה הגדולה
  שיעור 5

  שיעור חמישי: התמונה הגדולה

  אפילו אחרי לימוד שיטות להתמודדות עם אתגרים אישיים ולשאיפה לטוב, אתה עשוי עדיין לתהות: למה כל זה חשוב בכלל? מה הטעם בניסיונות לא מושלמים להשגת שלימות? האם המגבלות האנושיות שלך חורצות את גורלך להיות כישלון אישי? או שמא דווקא חולשותיך מעניקות לך הזדמנות לתרומה ייחודית משלך לעולם? שיעור חמש מאפשר לך לחיות בשלום עם מאבקיך הפנימיים, תוך בחינת שיבוצך כחלק מתכנית-אב רחבה.

 • 
 • שיעור שישי: לקחת ללב
  שיעור 6

  שיעור שישי: לקחת ללב

  רובו של ה'תניא' מתמקד בהקניית דרכים להשגת שליטה על התנהגויותיך, גם אם רגשותיך ומניעיך אינם תמיד טהורים לחלוטין. אם ניחנת במידה מספקת של סבלנות והתמדה בשאיפה אל עבר שינוי איטי אך עקבי, שיעור מסכם זה יצייד אותך בתובנות ובקווים מנחים לעיצוב מחדש הדרגתי של הטבע הבסיסי שלך, תוך הכרה שהמפתח האמיתי לחיי משמעות - הוא התנהגות משמעותית.