ערים שבהם נלמד הקורס

אודות JLI

כדי לממש את השאיפה להחכים, אנו לעיתים מרחיקים למחוזות של תורות ותרבויות רחוקות, זאת, במקום לצלול לים חוכמת היהדות השורשית. בגלל היווצרות גושים תרבותיים בתוך עמנו, נוצרה סטיגמה המשייכת את עולם התלמוד וספרות חכמי ישראל, כדבר השייך לדת ולדתיים.

מכון JLI שנוסד בארה"ב, ומפעיל בכל העולם כ-350 סניפים, נועד בדיוק למטרה זו: לבנות גשר תרבותי, בגישה אקדמית-עכשווית בין כל יהודי לבין חוכמת התורה.

באמצעות מומחים ידועי שם מתרגם המכון סוגיות תלמודיות ודרכי חשיבה מעולם המיסטיקה היהודית, למערכי שיעור במבנה עדכני. את המפגשים מנחים מרצים העוברים הכשרה מתאימה מטעם המכון.

התוצאה היא מסע סוחף של למידה מעשירה, חווייתית ורבת עוצמה המתאימה לכל מי שחפץ לחבור לעולמה הקסום של התורה וחכמתה.

מסע הנשמה

חיים, מוות ומה שביניהם

מסע הנשמה
קורס 1

על משמעות החיים והמוות, ועל שאלות קלאסיות מכל תחומי החיים ומעבר לחיים – בקורס חדש המתמודד עם סימני שאלה מהותיים מזווית הראייה של המורשת היהודית, כפי שהדברים מופיעים בספרות האותנטית של חכמי ישראל לאורך הדורות. יש לך הזדמנות ללמוד מאין באת, לאן 'נעלמים' יקירינו, ואיך ה'עבר' וה'עתיד' הם בעצם כאן ועכשיו.

  
 • מי אני
  שיעור 1

  מי אני

  הנשמה היא המקור להשראה, יצירה רגשות ותמורות – לכל מה שהופך אותנו ליצורים הומאניים, ‘בני אדם’. אז מהי בעצם "נשמה"? איך יוצרים איתה קשר? מה עושים עם פוטנציאל עצמי כה אדיר, האם ניתן לשלוט בו? האם קיים מתכון לניהול משאבי הנשמה, שמאפשר לך לשפר את חייך תוך ניצול הכוחות והיכולות שטמונות בנשמתך?

 • 
 • לפני שנולדת
  שיעור 2

  לפני שנולדת

  ברוכים הבאים לשיעור השני בקורס מסע הנשמה, בו נגלה את שורשיה של הנשמה, כיצד נוצרו החיים, כיצד נהיינו מה שאנחנו ואיך כל אחד מאיתנו מעצב את אישיותו המיוחדת. בנוסף, נכיר כמה רעיונות עוצמתיים שיסייעו לנו לחיות את חיינו בסינתזה עם פנימיותנו.

 • 
 • המוות והחיים שאחריו
  שיעור 3

  המוות והחיים שאחריו

  לאן הולכת הנשמה לאחר שהיא מסתלקת מן העולם? היכן נמצאים יקירינו שנפטרו לבית עולמם? ומה קורה שם, באותו המקום? החיים שאחרי המוות הם אחד הדברים המסתוריים ביותר. מן היום בו דרכה כף רגלו של האדם על אדמת הארץ, הם היו עבורו חידה ותעלומה מסקרנת. אם רק נבין את היעד הסופי של הנשמה, נוכל ליצוק עוד משמעות אל תוך מסענו הנוכחי בעולם הזה.

 • 
 • האם היית כאן לפני כן?
  שיעור 4

  האם היית כאן לפני כן?

  האם יתכן שגם אני ‘הייתי’ בעולם ב"מערכת חיים" קודמת? האומנם נשמות שבות לפעילות כאן בעולם, כדי "לסגור עסקאות פתוחות" מהגלגול הקודם? בשיעור הנוכחי אנו פוגשים את הגישה הייחודית של המיסטיקה-הקבלית לרעיון "גלגול הנשמות". ניחשף לרובד מסתורי המקשר בין נשמות,ושיטת-תקשורת אינטימית דרכה יכולה נשמה להשפיע ואף לגרום ליצירת ‘אשכול-נשמות’ נוסף...

 • 
 • הקשר הנצחי
  שיעור 5

  הקשר הנצחי

  מה קורה לאהבה שאנו חשים כלפי יקירינו אחרי שהם הולכים לעולמם? האם היחס בינינו נפסק? או אולי יש דרכים שבהן נוכל להמשיך את הקשר המשמעותי שלנו עם הנפטרים? בשיעור 5 נלמד שאף אם אמצעי התקשורת משתנים, אנו יכולים להמשיך לקיים את יחסינו עם נשמות המתים. נלמד על הדרכים הרבות שבהן נוכל לתת להם את מתנות האהבה שלנו, וכמו כן איך הם ממשיכים לשתף אותנו בהווייתם.

 • 
 • הרגע הסופי
  שיעור 6

  הרגע הסופי

  הגענו לקיצו של מסע הנשמה. דיברנו על בריאת הנשמות, על הלידה, על החיים ועל המוות, על גן העדן, על תחיית המתים ועל היחס עם חיים שהיו. אבל מהו היעד הסופי של המסע שלנו? בשיעור זה נגלה את התשובה המפתיעה.