ערים שבהם נלמד הקורס

המלצותד”ר לאורה מרשק, פרופסור במחלקה לייעוץ, אוניברסיטת אינדיאנה בפנסילבניה בחוויה שלי בקורס קודם של מכון רוהר ללימודי היהדות התרשמתי מהמידה שבה ניתן ליישם את השיעורים והתובנות האלה, המבוססים על התורה בטיפוח יחסים בין-אישיים...

- ד”ר לאורה מרשק, פרופסור במחלקה לייעוץ, אוניברסיטת אינדיאנה בפנסילבניהג’ודית גרין, אלפרטה, ג’ורגי’ה הקורס פתח בפניי רמה גבוהה יותר של גישה לאמונתי, ונתן לי כיוון וכוח. אני יכולה להגיד בכנות שזה אחד מהקורסים הטובים ביותר שהשתתפתי בהם אי פעם.

- ג’ודית גרין, אלפרטה, ג’ורגי’ה

אמנות הנישואים

להעניק משמעות לאהבה

אמנות הנישואים
סיוון - תמוז תשע"ט - יוני - יולי 2019

להינשא, להביא ילדים לעולם, לתת לאהובינו את החום והאהבה, את הצרכים האישיים וההגנה לה הם זקוקים, כל אלו הם צורך אנושי בסיסי של כל אדם בוגר, בהקמת תא משפחתי שלם ומאושר. 

אך כיצד חיים באושר? כיצד משמרים ומטפחים קשר זוגי לאורך שנים מתוך אהבה וכבוד הדדי? דומה כי בעבר היה קל יותר לשמר את התא המשפחתי. בדורנו הרועש והגועש, כשאנו עסוקים בהישרדות כלכלית קיומית או נתונים בלחץ עבודה מטורף, כשהטכנולוגיה המתקדמת מרימה בכל יום את רף הפיתויים הניצב בפנינו ובפני ילדינו, המשימה הפכה קשה ומורכבת.

זה הזמן להכיר וללמוד את הנוסחה היהודית לשימור וטיפוח התא המשפחתי. אמנות הנישואים הוא קורס בן שישה  מפגשים, המבוסס על גישתה הייחודית של היהדות לנישואים ולאהבה אינטימית, המעניקה להם גם ממד רוחני מחזק, מעבר להיותם אידיאל אנושי. קורס זה יביא תועלת לזוגות טריים, לנשואים הוותיקים, ואף לאלו העומדים בפני ההחלטה לעמוד מתחת החופה ו"לשבור את הכוס". הנשואים מכבר ילמדו כיצד להעשיר את הקשר ולהעצים את האינטימיות, ואלו שבדרך יגלו מהן אבני היסוד לבניית מערכת יחסים איתנה.

להרשמה לחץ כאן, או בחר סניף מהתפריט שבצד ימין.

  
 • מי צריך חיי נישואים?
  שיעור 1

  מי צריך חיי נישואים?

  היש בכלל טעם להינשא? האם אי אפשר לקיים חיים מאושרים בלי זוגיות מחייבת וכובלת? מפגש זה ישפוך אור חדש על הדיון בסוגיה, מנקודת ההשקפה של חכמת הנצח היהודית וסודות הקבלה.

 • 
 • סודות מהחדר
  שיעור 2

  סודות מהחדר

  ליהדות יש הרבה מה לומר בנושאי אינטימיות ומיניות. גבולות בריאים ובטוחים, שאינם מעודדים רק סיפוק מיידי, עשויים לסייע ביצירת קירבה גדולה יותר בין בני הזוג, ולהעניק להם הזדמנות להעצמת כישורי התקשורת הרגשית שלהם.

 • 
 • האם בן זוגי ישתנה אי פעם?
  שיעור 3

  האם בן זוגי ישתנה אי פעם?

  "צריך שניים לטנגו", קובע פתגם עממי ידוע, אך מה קורה כאשר רק אחד מבני הזוג מחויב לשיפור הנישואים? האם למאמצי היחיד שלו או שלה יש תועלת?

 • 
 • להפוך למחצית טובה יותר
  שיעור 4

  להפוך למחצית טובה יותר

  מפגש זה מתמקד בתכונות האופי המשפיעות על הקשר הזוגי לטוב ולמוטב. יוצגו בו מיומנויות מעשיות להצלחת הנישואים, לשליטה בכעסים, והדרך להכרת תודה והערכה לאחר.

 • 
 • הגדרת גבולות הנישואים
  שיעור 5

  הגדרת גבולות הנישואים

  כיצד נוכל להעניק לבני זוגנו ולעצמנו את החופש האישי הנחוץ, מבלי לסדוק את חומת ההגנה ואת הקשר המחייב בחיי הנישואים?

 • 
 • להשלים או להגיד שלום?
  שיעור 6

  להשלים או להגיד שלום?

  האם הגירושים הם פיתרון אידאלי למצב שנוצר או שמא בריחה מהתמודדות עם האתגר? על הצורך להשקיע ועל התבונה להכריע, נדון ונלמד במפגש השישי החותם את הקורס.